Hall of Fame – Pagina Campionilor

Campionatul National 3D – Muzeul „Astra” Sibiu – 2017:

Tamas Elemer – Bowhunter Recurve (BHR) – Campion National

Dinca Ioan-Marius – Bowhunter Unlimited (BU) – Campion National

Neubauer Dorin – Freestyle Unlimited (FU) – Campion National

Rotariu Dumitru – Historical Replica Bow (HR) /NON-IFAA – Campion National

Nitulescu Bogdan – Longbow (LB) – Campion National

Popescu Alexandru – Traditional Recurve (TR) – Campion National

Gogeoiu Roxana – Bowhunter Recurve (BHR) – Campioana Nationala

Stoiov Monica – Longbow (LB) – Campioana Nationala

Biro Milan – Bowhunter Recurve (BHR) – Campion National

Moreh Tamas – Bowhunter Recurve (BHR) – Campion National

Patrascu Nicole – Bowhunter Recurve (BHR) – Campioana Nationala


Campionatul National Field – Cetatea „Alba Carolina” Alba Iulia – 2017:

Rotariu Ioan – Bowhunter Unlimited (BU) – Campion National

Avram Andrei – Freestyle Recurve (FSR) – Campion National

Cosmin Gruiescu – Freestyle Unlimited (FU) – Campion National

Andreica Alin – Traditional Recurve (TR) – Campion National

Kovacz Petra – Bowhunter Recurve (BHR) – Campioana Nationala

Moldovan Robert – Bowhunter Recurve (BHR) – Campion National

Patrascu Nicole – Bowhunter Recurve (BHR) – Campioana Nationala

 

IFAA European Field Archery Championship 2017 (Hohegeiss -Germania)

Danilet Anca – Freestyle Unlimited (FU Jr) – Locul 3 – clasa A

Danilet Ilinca – Freestyle Unlimited (FU Jr) – Locul 2 – clasa B

Angelescu Codruta – Freestyle Unlimited (FU A) – Locul 1 – clasa B

 

IFAA World  Indoor Archery Championship 2017 (Fundata-Cheile Gradistei, Brasov, Romania)

Varga Norbert Flavius – Longbow (LB Jr) – Campion Mondial

Moreh Tamas – Bowhunter Recurve (BHR C) – Campion Mondial

Sperius Denis-Valentin – Freestyle Unlimited (FU C) – Campion Mondial

Incze Robert – Bowhunter Unlimited (BU Jr) – Campion Mondial

Avram Bogdan – Freestyle Unlimited (FU C) – Vice-Campion Mondial

Cosmin Gruiescu – Freestyle Unlimited (FU) – Vice-Campion Mondial

Lukacs Beata – Barebow Recurve (BBR C) – Vice-Campion Mondial

Nistea Horea – Bowhunter Unlimited (BU V) – Vice-Campion Mondial

Filip Ghiorghi – Freestyle Unlimited (FU) – Vice-Campion Mondial (Para-Archery)

Rusu Dan – Longbow (LB V) – Locul 3

Raicu Bogdan – Freestyle Unlimited (FU) – locul 3 (Para-Archery)

Codruta Angelescu – Freestyle Unlimited (FU) – Locul 4

Biro Milan Tibor – Bowunter Recurve (BHR Jr) – Locul 3

Balint Szilard – Bowunter Recurve (BHR Jr) – Locul 4

Danilet Anca – Freestyle Unlimited (FU Jr) – Locul 3

Danilet Ilinca – Freestyle Unlimited (FU Jr) – Locul 4

Palfi Izabella – Barebow Recurve (BBR C) – Locul 3

Ungureanu Angelica – Freestyle Unlimited (FU C) – Locul 3

Andron Ioan-George – Bowhunter Recurve (BHR V) – Locul 4

Alte rezultate de la WIAC 2017 pe Arcusonline

Campionatul National On-line 2017 (Bucuresti, Lugoj, Targu Mures)

Racz Berecz Istvan Zsolt – Barebow Recurve (BBR) – Campion National

Cristescu Lazar – Bowunter Recurve (BHR) – Campion National

Rachita Serban – Bowunter Unlimited (BU) – Campion National

Avram Andrei – Freestyle Recurve (FSR) – Campion National

Achilie Ovidiu – Freestyle Unlimited (FU) – Campion National

Ozsvar Andrei – Historical Replica Bow (non IFAA) – Campion National

Rusu Dan – Longbow (LB) – Campion National

Botos Alexandra – Bowunter Recurve (BHR) – Campioana Nationala

Biro Milan Tibor – Bowunter Recurve (BHR Jr) – Campion National

Moreh Tamas – Bowhunter Recurve (BHR C) – Campion National

 

Campionatul European IFAA – EIAC 2016 – Spania:

Codruta Angelescu – Freestyle Unlimited (FU) – Campiona Europeana

Anca Danilet – Freestyle Unlimited (FU Jr) – Campiona Europeana

Vlad Voicu – Historical Bow (HB) – ViceCampion European

Doda Mircea – Bowhunter Limited (BL) – ViceCampion European

 

Campionatul National Field – Cetatea „Alba Carolina” Alba Iulia – 2016:

Tecoanta Adrian – Bowhunter Compound (BU) – Campion National

Nitulescu Bogdan – Longbow (LB) – Campion National

Bogatean Mugur – Bowhunter Recurve (BHR) – Campion National

Scutaru Alexandru – Freestyle Recurve (FSR) junior – Campion National

Fenechiu Horia – Freestyle Compound (FU) – Campion National

Maris Cristina – Barebow Recurve (BHR) – Campioana Nationala

Biro Milan-Tibor – Bowhunter Recurve (BHR) copil – Campion National

Lang Zsigmond – Historical (HR) non IFAA – Campion National

Danilet Anca – Freestyle Compound (FU) junior – Campioana Nationala

Campionatul National 3D Bowhunter – Fundata_Cheile Gradistei – 2016:

Racz-Bercz Zsolt – Barebow Recurve (BBR) – Campion National

Rotariu Ioan – Bowhunter Compound (BU) – Campion National

Nitulescu Bogdan – Longbow (LB) – Campion National

Bostan Adrian – Bowhunter Recurve (BHR) – Campion National

Fasie Rares – Barebow Recurve (BBR) junior – Campion National

Fenechiu Horia – Freestyle Compound (FU) – Campion National

Serbanescu Anca – Barebow Recurve (BHR) – Campioana Nationala

Voicu Vlad – Historical (HR) – Campion National

Lorant Luka – Historical (HR) non IFAA – Campion National

Mirea Cristina – Longbow (LB) – Campioana Nationala

Dragan Marilena – Longbow (LB) – Campioana Nationala

Campionatul National IFAA Indoor Online – 2016:

Relea Alexandru – Barebow Recurve (BBR) – Campion National

Rotariu Ioan – Bowhunter Compound (BU) – Campion National

Ghioca Cristian-Cezar – Bowhunter Recurve (BHR) – Campion National

George Sipu – Freestyle Recurve (FSR) – Campion National

Achilie Ovidiu – Freestyle Compound (FU) – Campion National

Serbanescu Anca – Barebow Recurve (BBR) – Campioana Nationala

Filip Ghiorghi – Freestyle Compound (FU) – Campion National Para-archery